Spotkanie: „Wakacje składkowe — zwolnienie z opłacania składek ZUS” (zmiana terminu!)

Wspólnie z Oddziałem ZUS w Rybniku serdecznie zapraszamy na spotkanie pt. „Wakacje składkowe — zwolnienie z opłacania składek ZUS”. Spotkanie odbędzie się w siedzibie Izby, a poprowadzi je Pani Wiesława Krukowska, zastępca naczelnika Wydziału Obsługi Klientów i Korespondencji Oddziału ZUS w Rybniku.

Od przedsiębiorcy będą mogli składać wnioski o zwolnienie ze składek na ubezpieczenie społeczne za wybrany miesiąc. Dotyczy to osób, które prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą albo zatrudniają do 9 osób. Z ulgi można będzie skorzystać niezależnie od formy rozliczania podatku dochodowego (PIT, ryczałt, karta podatkowa). Przedsiębiorca będzie mógł uzyskać zwolnienie z opłacenia składek na własne obowiązkowe ubezpieczenia społeczne: emerytalne, rentowe i wypadkowe, własne dobrowolne ubezpieczenie chorobowe, Fundusz Pracy i Fundusz Solidarnościowy. Płatnik będzie musiał opłacić jedynie składkę zdrowotną.

Podczas spotkania ekspert ZUS odpowie na pytania:

• kto będzie mógł skorzystać z wakacji składkowych,
  • jakie warunki musi spełnić firma, aby móc skorzystać z miesięcznej przerwy w opłacaniu składek do ZUS,
  • kiedy złożyć wniosek,
  • jak interpretować limit osób zgłoszonych do ubezpieczeń emerytalnego, rentowych i wypadkowego lub ubezpieczenia zdrowotnego, od którego zależy możliwość korzystania przez przedsiębiorcę z wakacji składkowych,
  • czy płatnik, który ma zadłużenie w ZUS, może skorzystać z wakacji składkowych itp.

Prosimy o potwierdzenie przybycia do e‑mailem na adres biuro@izbaph.rybnik.pl. Zapraszamy i zachęcamy do udziału.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ze spotkania.