Seminarium „Przychody rosną, a zyski maleją. Jak zwiększyć zyskowność Twojej firmy?” — zaproszenie

We współpracy z FIM Consulting serdecznie zapraszamy Właścicieli, Zarządców i Menedżerów firm produkcyjnych, dystrybucyjnych i usługowych na seminarium na temat skutecznego zarządzania zyskownością firmy. Spotkanie odbędzie się w godz. od do w sali konferencyjnej w siedzibie Izby (Rynek 12).

Seminarium zostanie przeprowadzone w formule interaktywnej. Eksperci FIM wspólnie z uczestnikami przeanalizują poniższe fundamentalne zagadnienia.

• Jak optymalizować koszty i efektywnie alokować zasoby, aby maksymalizować marże i poprawić wyniki finansowe?
  • Jak systemowo monitorować i zarządzać kosztami operacyjnymi, eliminując zbędne wydatki i zwiększając efektywność biznesową?
  • Jak podejmować bardziej świadome decyzje biznesowe oparte na rzetelnych danych, minimalizując ryzyko błędów strategicznych?
  • Jak szybko reagować na zmieniające się warunki rynkowe i zwiększyć przewagę konkurencyjną?

Zgłoszenia

Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenie udziału prosimy potwierdzić do dn. poprzez zapisanie się na stronie internetowej FIM lub przesłanie pliku formularza pocztą elektroniczną (szczegóły w formularzu).

Prelegenci

Krzysztof Frydziński — Doradca biznesowy, Ekspert w Systemowym Zarządzaniu Zyskiem. Doświadczony menedżer z ponad 20­‑letnim doświadczeniem w zarządzaniu przedsiębiorstwami. Specjalizuje się w projektach doradczych z zakresu poprawy efektywności ekonomicznej. Jest ekspertem w dziedzinie rachunkowości, controllingu, zarządzania strategicznego i planowania biznesu. Projektuje modele kalkulacji i symulacji rentowności, a także autorskie modele rachunku rentowności i metod diagnostyki wskaźnikowej dla różnych branż, które opisał w licznych publikacjach naukowych. Prowadzi aktywny nadzór właścicielski i wdraża systemy stałego monitorowania biznesu. Ekspert w zakresie transformacji cyfrowej firm w kierunku Przemysłu 4.0. Członek Stowarzyszenia Controllerów ICV Polska oraz Klastra Firm Informatycznych Polski Wschodniej.

Mariusz Szmit — Menedżer, Doradca biznesowy, Ekspert w zakresie marketingu strategicznego Menadżer i doradca z ponad 25­‑letnim stażem. Specjalista w zakresie transformacji i rozwoju przedsiębiorstw w kierunku zwiększania efektywności. Doświadczenie zdobywał m.in. w takich branżach jak FMCG, produkcja materiałów budowlanych, sport i rekreacja, ochrona zdrowia, rozwój startupów. Dzięki praktyce na różnych szczeblach zarządzania oraz różnych obszarach działalności przedsiębiorstwa patrzy na biznes i zarządzanie holistycznie jako system wzajemni oddziałujących na siebie elementów.

Plan seminarium

1. Podstawy Systemowego Zarządzania Zyskiem
    • Definicja i cele zarządzania zyskiem
    • Systemowe podejście do zarządzania
    • Rola danych w podejściu systemowym
  2. Case Study: Implementacja Systemowego Zarządzania Zyskiem, źródła, analiza i wykorzystanie danych w firmach produkcyjnych
    • Studium przypadku udanej implementacji
    • Wykorzystanie danych do identyfikacji efektywności procesów
    • Cel zbieranie danych w procesie produkcyjnym
    • Skąd dane brać i co robić jak ich brakuje?
    • Zarządzanie na podstawie realnych danych zarządczych, a nie tylko intuicji
    • Analiza przyczyn straty zysku — jak wycieka zysk z Firmy
    • Wyzwania i korzyści związane z wdrożeniem systemowego zarządzania zyskiem
  3. Podsumowanie/pytania

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ze spotkania.