Nabór na misję gospodarczą do Finlandii w dniach 29.11 — 2.12

Fundusz Górnośląski S.A. wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego ogłasza nabór przedsiębiorstw z województwa śląskiego do udziału w Zagranicznej Misji Gospodarczej do Helsinek w Finlandii, w dniach od do , na wydarzenie Slush.

Slush to jedno z najważniejszych wydarzeń startupowych gromadzących przedstawicieli świata technologii i innowacji, które odbywa się co roku w Helsinkach. Gromadzi ok. 12 000 uczestników, w tym 2600 inwestorów. Jest imprezą adresowaną do młodych innowacyjnych firm, dając im okazję do nawiązania nowych kontaktów z potencjalnymi partnerami, wymiany doświadczeń z innymi startupami czy udziału w bogatym programie wydarzeń towarzyszących, takich jak matchmaking oraz konkursy pitchingowe. W tym roku organizatorzy Slush pozyskali milion euro dofinansowania od najbardziej prestiżowych funduszy inwestycyjnych (Accel, General Catalyst, Lightspeed Venture Partners, NEA, Northzone) na organizację najbardziej pożądanego konkursu startupowego na świecie.

Misja adresowana jest do startupów związanych z sektorem IT/ICT mających siedzibę na terenie województwa śląskiego (lub mających oddział i prowadzących działalność na terenie województwa śląskiego). Udział w misji jest bezpłatny dzięki dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej (w ramach pomocy de minimis).

Organizatorzy zapewniają transport, zakwaterowanie, usługę tłumaczeniową oraz bilety wstępu na wydarzenie targowe wraz z udziałem we wszystkich wydarzeniach towarzyszących oraz dostępem do platformy matchmakingowej.

Więcej informacji o misji oraz dokumenty zgłoszeniowe są dostępne na stronie internetowej Funduszu. Dokumenty należy złożyć do dnia .