Nabór na misję gospodarczą do Brazylii w dniach 15–22 kwietnia

Fundusz Górnośląski S.A. wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego ogłasza nabór przedsiębiorstw z województwa śląskiego do udziału w Zagranicznej Misji Gospodarczej do Brazylii, do miasta Kurytyba, w terminie W ramach misji uczestnicy będą mieli okazję nawiązać nowe kontakty biznesowe z przedsiębiorcami z Brazylii i pogłębić swoją wiedzę na temat tamtejszego rynku.

Brazylia jest największą gospodarką w Ameryce Łacińskiej oraz najatrakcyjniejszym rynkiem Ameryki Południowej, z którym łączą Polskę wieloletnie kontakty handlowe. Kraj szybko się rozwija i należy do najbogatszych na kontynencie. Prognozy rozwoju gospodarki brazylijskiej oraz rosnąca pozycja Brazylii na forum międzynarodowym czynią z tego kraju naturalnego, strategicznego partnera Polski w Ameryce Łacińskiej.

Misja adresowana jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, mających siedzibę na terenie województwa śląskiego (lub mających oddział i prowadzących działalność na terenie województwa śląskiego), których profil działalności związany jest z branżami: IT/ICT, zieloną gospodarką oraz rozwiązaniami Smart Cities, wchodzącymi w skład regionalnych inteligentnych specjalizacji województwa śląskiego. Udział w misji jest bezpłatny dzięki dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej (w ramach pomocy de minimis).

Organizatorzy zapewniają transport, zakwaterowanie oraz usługę tłumaczeniową. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w spotkaniach z potencjalnymi kontrahentami z Brazylii, przedstawicielami instytucji otoczenia biznesu, przedstawicielami instytucji samorządowych i organizacji pozarządowych.

Więcej informacji o misji oraz dokumenty zgłoszeniowe są dostępne na stronie internetowej Funduszu. Dokumenty należy złożyć do dnia .