PUE ZUS — spotkanie informacyjne w dniu 1 grudnia

Izba Przemysłowo­‑Handlowa Rybnickiego Okręgu Przemysłowego oraz Oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Rybniku zapraszają do udziału w spotkaniu informacyjnym na temat Platformy Usług Elektronicznych. Wydarzenie odbędzie się w siedzibie Izby w dniu w godzinach od do .

Okazją do spotkania jest nowy przepis, który obliguje przedsiębiorców do posiadania aktywnego konta na PUE. Po nowym roku konto na PUE będzie obowiązkowe dla wszystkich przedsiębiorców — także właścicieli małych firm oraz tych, którzy płacą składki tylko za siebie. W programie spotkania:

• informacje o PUE dla płatników składek,
  • omówienie funkcjonalności PUE dla płatników,
  • nawigacja po PUE — czyli co i gdzie znaleźć,
  • jak komunikować się z ZUS przy użyciu PUE,
  • jak tworzyć wnioski i wysyłać je do ZUS.

Podczas spotkania przedsiębiorcy będą mogli założyć konto na PUE, zmienić dane (telefon, e‑mail), odzyskać hasło, itp. Do Państwa dyspozycji będzie Pani Wiesława Krukowska — zastępca naczelnika Wydziału Obsługi Klientów i Korespondencji Oddziału ZUS w Rybniku.

Prosimy o potwierdzenie przybycia do , tel. pod nr 32 42 211 68 lub e‑mailem na adres biuro@izbaph.rybnik.pl. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy Państwa do udziału w spotkaniu.

IPHROP / Grzegorz Szymaszek