Nabór firm na misję gospodarczą do Włoch w dniach 9–13 maja

Fundusz Górnośląski S.A. wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego ogłasza nabór do udziału przedsiębiorstw z województwa śląskiego w Zagranicznej Misji Gospodarczej do Włoch, która odbędzie się w dniach W ramach misji uczestnicy będą mieli okazję nawiązać nowe kontakty biznesowe z przedsiębiorcami z Włoch i pogłębić swoją wiedzę o rynku włoskim.

Dlaczego Włochy?

Włochy są jednym z najbardziej uprzemysłowionych państw świata i czwartą gospodarką Europy, znajdują się również na czwartym miejscu pod względem światowego importu. Największe znaczenie dla włoskiego handlu mają północne Włochy z Lombardią na czele. To właśnie Mediolan, będący stolicą Lombardii oraz Turyn, stolica Piemontu — najbardziej uprzemysłowionego regionu Włoch — będą stanowić cele misji gospodarczej.

Organizowana przez Fundusz Górnośląski S.A. misja jest okazją do rozpoczęcia działalności eksportowej we Włoszech, w których obecnie import opiera się przede wszystkim na branży farmaceutycznej i motoryzacyjnej.

Dla kogo?

Misja adresowana jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, mających siedzibę na terenie województwa śląskiego lub mających oddział i prowadzących działalność na terenie województwa śląskiego, których profil działalności związany jest z branżami: medycyną i farmacją, automotive i elektromobilnością, IT/ICT, przemysłem 4.0, wchodzącymi w skład regionalnych inteligentnych/międzysektorowych specjalizacji województwa śląskiego.

Co w ramach Misji?

• Kompleksowa organizacja Zagranicznej Misji Gospodarczej — zagwarantowanie przez organizatora transportu, zakwaterowania oraz usługi tłumaczeniowej.
  • Spotkania B2B oraz B2G — spotkania z potencjalnymi kontrahentami z Włoch, przedstawicielami instytucji samorządowych i organizacji pozarządowych oraz podmiotami działającymi w wyżej wymienionych branżach.

Program pobytu i agenda spotkań przygotowywane są we współpracy z naszymi partnerami oraz instytucjami otoczenia biznesu w Mediolanie i Turynie. O dalszych szczegółach programu misji zostaną poinformowane firmy wyłonione podczas rekrutacji.

Udział w misji jest bezpłatny dzięki dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej (w ramach pomocy de minimis).

Jak się zgłosić?

Nabór prowadzony jest w oparciu o „Regulamin naboru przedsiębiorstw na zagraniczne misje gospodarcze organizowane przez Fundusz Górnośląski S.A.”. Pełna treść Regulaminu wraz z załącznikami dostępna na stronie

Dokumenty zgłoszeniowe należy odesłać na adres: internacjonalizacja@fgsa.pl. Termin składania dokumentów: .

W wyniku naboru wyłonionych zostanie 6 przedsiębiorstw. W ramach projektu finansowany jest udział wyłącznie jednego przedstawiciela każdego wybranego przedsiębiorstwa.