Gwarancje w dobie pracy zdalnej, czyli e‑gwarancje od A do Z

Praca zdalna utrudnia obieg dokumentacji związanej z gwarancją? W imieniu Banku ING zapraszamy na kolejne webinarium z cyklu Trade Finance bez tajemnic”, podczas którego dowiedzą się Państwo:

• jak wygląda wystawienie e‑gwarancji,
  • jak funkcjonuje e‑gwarancja po wystawieniu,
  • jak działa podpis kwalifikowany,
  • jak przebiega proces przeniesienia praw, składania żądania zapłaty i zwolnienia ze zobowiązań z e‑gwarancji.

Webinarium odbędzie się w dniu . Webinarium poprowadzą:

• Pani Marlena Próchniewicz, Starszy Ekspert / Menedżer ds. Bankowości Transakcyjnej,
  • Pani Karolina Górnicka, Starszy Specjalista ds. Operacji Finansowania Handlu,
  • Pan Marcin Żlik, Starszy Specjalista ds. Operacji Finansowania Handlu.

Gościem specjalnym webinarium będzie mec. Przemysław Wierzbicki, adwokat, partner zarządzający Kancelarii KKLW. Pan Wierzbicki jest doświadczonym praktykiem z zakresu gwarancji bankowych i ubezpieczeniowych. Od prawie 20 lat doradza firmom w związku z wystawianiem i realizacją gwarancji, dzięki czemu ma bardzo dużą wiedzę, jeśli chodzi o praktyczne aspekty gwarancji bankowych i ubezpieczeniowych. Jednocześnie stale reprezentuje wiodących wystawców gwarancji i beneficjentów gwarancji w licznych sporach sądowych — w szczególności reprezentował klientów w przełomowych postępowaniach przed Sądem Najwyższym, gdzie kształtowały się precedensowe rozwiązania dotyczące gwarancji.