Radykalne zmiany cen energii dla firm od 2021 roku

Jeżeli chcesz uniknąć negatywnego wpływu ustawy o rynku mocy na rachunek za prąd Twojej firmy — to webinarium jest dla Ciebie!

W imieniu banku ING zapraszamy Członków Izby na webinar, który odbędzie się w , w godzinach . Rejestracja pod adresem: https://ingkonferencjeonline.clickmeeting.com/radykalne-zmiany-cen-energii-dla-firm-od-2021r-/register.

Od stycznia 2021 r. na każdym rachunku za energię pojawi się nowa pozycja: opłata mocowa. Jej wysokość dla przedsiębiorstw będzie zależeć od wielkości zużycia energii w wybranych godzinach doby. Dla wielu przedsiębiorstw będzie to miało negatywny wpływ na konkurencyjność biznesu.

Podczas webinarium dowiedzą się Państwo:

• co to jest opłata mocowa w ujęciu prawnym i jak będzie obliczana;
  • skąd pomysł na opłatę mocową;
  • jak wygląda szerszy kontekst i wyzwania polskiego sektora energetycznego;
  • jakie rozwiązania technologiczne mogą być szansą dla firm na optymalizację kosztów zużycia energii.

Czas Temat Prowadzący
 —  Wpływ pandemii na transformację polskiej energetyki Leszek Kąsek
Starszy Ekonomista
ING Bank Śląski