Szkolenie: „Sukcesja firm — planowanie spadkowe, ochrona majątku przedsiębiorcy”

Izba Przemysłowo­‑Handlowa Rybnickiego Okręgu Przemysłowego wspólnie z Kancelarią Prawną „Vertex Securing” i „ACCESS Szkolenia” zaprasza na bezpłatne szkolenie online pt. „Sukcesja firm – planowanie spadkowe, ochrona majątku przedsiębiorcy”. Terminy szkoleń do wyboru:

• ,

Wszystkie szkolenia odbywają się w godzinach 18:00–20:00.

Szkolenie odbędzie się przy pomocy oprogramowania Zoom. Link logujący na szkolenie zostanie Państwu przesłany dzień przed szkoleniem. Sugerujemy uczestnictwo w wydarzeniu korzystając ze stabilnego połączenia internetowego, najlepiej przewodowego.

Szkolenie jest bezpłatne. Jedynym warunkiem jest uprzednia rejestracja. Liczba miejsc jest ograniczona. W celu dokonania rejestracji prosimy Państwa o przesłanie wiadomości e‑mail na adres: robert@vertex.org.pl wraz z informacjami:

1. imię i nazwisko uczestnika,
  2. termin szkolenia, na który Państwo się zgłaszają,
  3. numer telefonu (opcjonalnie),
  4. numer NIP przedsiębiorstwa z którym uczestnik jest związany,
  5. pełniona przez uczestnika funkcja w przedsiębiorstwie (właściciel, udziałowiec, wspólnik itp.).

W trakcie szkolenia odpowiemy sobie między innymi na pytania:

• jakie będą losy firmy w przypadku nagłej, przedwczesnej śmierci właściciela albo wspólników?
  • Kto przejmie firmę po moim przejściu na emeryturę?
  • Jak wykorzystać prawo spadkowe z korzyścią dla siebie, aby istnienie firmy nie zostało zagrożone, kiedy umrze właściciel lub współwłaściciel?
  • Jak duże byłyby długi spadkowe i kto byłby zobowiązany do ich zapłaty (rozliczenia podatku, umowy kredytowe, wynagrodzenia i odprawy pracowników)?
  • Jak rodzina poradziłaby sobie z utrzymaniem albo odbudową firmy po mojej śmierci?

Program szkolenia

1. Sukcesja Jednoosobowych działalności gospodarczych oraz spółek cywilnych — zagrożenia i rozwiązania — czas trwania: 25 min.
  2. Sukcesja Spółki z o.o. — jak najlepiej zabezpieczyć spółkę na wypadek śmierci udziałowca — czas trwania: 25 min.
  3. Przerwa — 15 min.
  4. Sukcesja Spółek Jawnych i Komandytowych — problemy często napotykane w praktyce — czas trwania 25 min.
  5. Czas na pytania ze strony uczestników — czas trwania 25 min.

Uczestnicy szkolenia otrzymają certyfikat potwierdzający uczestnictwo w szkoleniu.

Serdecznie zapraszamy do udziału w szkoleniu w dogodnym dla Państwa terminie.