Spotkanie: „Odpowiednia forma prawna przedsiębiorstwa kluczem do zabezpieczenia i optymalizacji”

Serdecznie zapraszamy Państwa na spotkanie, które Izba Przemysłowo­‑Handlowa Rybnickiego Okręgu Przemysłowego organizuje wspólnie z Biurem Rachunkowym AV Sp.o.o.

Spotkanie poprowadzi Pani Monika Czubak, Wiceprezes Zarządu AV Sp.o.o.

Spotkanie odbędzie się w siedzibie Izby Przemysłowo­‑Handlowej Rybnickiego Okręgu Przemysłowego (Rynek 12, Rybnik), w dniu w godzinach od do .

Udział w spotkaniu jest bezpłatny dla Członków Izby, decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenie udziału prosimy potwierdzić tylko w formie elektronicznej: biuro@izbaph.rybnik.pl do dnia

Dla każdego uczestnika przewidziano materiały szkoleniowe oraz poczęstunek kawowy.

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy Państwa do udziału w spotkaniu.

Program spotkania

1. Jednoosobowa działalność gospodarcza a spółka z o.o.:
    • charakterystyka jdg.sp.o.o.,
    • najczęstsze powody, dla których przedsiębiorca zmienia formę prawną na spółkę kapitałową,
    • plusy i minusy sp.o.o. w porównaniu do jednoosobowej,
    • możliwe prawnie kierunki i formy zmiany z firmy jednoosobowej na sp.o.o.,
    • koszty zmiany oraz inne skutki finansowe.
  2. Spółka z o.o. a spółka komandytowa sp.o.o.:
    • charakterystyka spółki komandytowej sp.o.o.,
    • plusy i minusy prowadzenia przedsiębiorstwa w takiej formie,
    • możliwe prawnie kierunki i formy zmiany spółki z o.o. na spółkę komandytową sp.o.o.,
    • koszty zmiany oraz inne skutki finansowe.
  3. Przykładowe obliczenie optymalizacyjne w przypadku zmiany jdg. na sp. k. sp.o.o.

IPHROP / Grzegorz Szymaszek