Szkolenie: „Dofinansowanie do pensji pracowników niepełnosprawnych — korzyści i wymagania”

Izba Przemysłowo­‑Handlowa Rybnickiego Okręgu Przemysłowego we współpracy z AV Sp.o.o. zaprasza do udziału w szkoleniu informacyjnym dla przedsiębiorców, które ma na celu omówienie korzyści i wymagań dotyczących dofinansowania do pensji pracowników niepełnosprawnych.

Na szkoleniu uzyskają Państwo informacje nt.:

• wysokości dofinansowań dla firm,
  • korzyści z zatrudniania osób z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności dla pracodawcy i pracownika,
  • przywilejów dla osób niepełnosprawnych w miejscu pracy,
  • procedury administracyjnej związanej ze składaniem oświadczenia,
  • warunków, jakie musi spełniać firma, by otrzymać dofinansowanie.

Szkolenie skierowane jest do firm zatrudniających lub planujących zatrudnić nowych pracowników niezależnie od branży. Firma zatrudniająca osoby niepełnosprawne lub pracowników borykających się z różnego rodzaju schorzeniami może starać się o dofinansowanie do pensji tych pracowników. Zapraszamy na spotkanie nie tylko jednoosobowe firmy z kilkoma pracownikami, ale również firmy ze sporą kadrą.

Szkolenie poprowadzi Pani Elżbieta Górecka — doradca w zakresie optymalizacji kosztów prowadzenia firmy, specjalistka w zakresie dofinansowań i refundacji z PFRON. Współpracuje z ponad 90 firmami w zakresie bieżących rozliczeń dofinansowań z PFRON. Od 2015 prowadzi konsultacje i doradztwo w zakresie PFRON dla firm z sektora mikro, małych, średnich oraz dużych firm. W 2018 roku dzięki audytowi przeprowadzonemu dla dużego przedsiębiorstwa odzyskała nadpłacone wpłaty z PFRON w wysokości 200 000 zł.

Dla uczestników przygotowano poczęstunek kawowy oraz materiały informacyjne.

Szkolenie odbędzie się w siedzibie Izby Przemysłowo­‑Handlowej Rybnickiego Okręgu Przemysłowego, Rynek 12 w Rybniku, w dniu do .

Udział w spotkaniu jest bezpłatny dla Członków Izby, decyduje kolejność zgłoszeń.

Zgłoszenie udziału prosimy potwierdzić tylko w formie elektronicznej: biuro@izbaph.rybnik.pl do dnia .

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy Państwa do udziału w spotkaniu.

IPHROP / Grzegorz Szymaszek