Szkolenie: „Zmiany w podatkach na rok 2016”

Izba Przemysłowo­‑Handlowa Rybnickiego Okręgu Przemysłowego serdecznie zaprasza na szkolenie „Zmiany w podatkach na rok 2016”.

Szkolenie odbędzie się w sali konferencyjnej Izby w , a poprowadzi je Pani mgr Krystyna Gamoń — Doradca Podatkowy z Kancelarii Podatkowej ROWINGA. Szkolenie rozpocznie się o , a zakończenie planowane jest na .

Opłata za szkolenie wynosi 250  + VAT, cena obejmuje materiały szkoleniowe, poczęstunek kawowy oraz certyfikat. Członkowie Izby otrzymują 10 % rabatu.

Zgłoszenia udziału w szkoleniu przyjmujemy do poprzez fax, e‑mail, pocztą tradycyjną lub bezpośrednio w siedzibie Izby. Opłatę za szkolenie prosimy wpłacać na konto:

GETIN NOBLE BANK S.A. oddział Rybnik
03 1560 0013 2367 0288 6534 0001

Serdecznie zapraszamy do udziału w szkoleniu.

• Formularz zgłoszeniowy: PDF DOC

• Podatek dochodowy od osób prawnych.
    • Likwidacja obowiązku zmniejszania kosztów uzyskania przychodów o nieuregulowane zobowiązania.
    • Określenie zasad korygowania przychodów oraz kosztów uzyskania przychodów — unikatowy przełom.
    • Możliwości zaliczania do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z obejmowaniem dzieci pracowników opieką.
    • Wprowadzenie ulgi z tytułu ponoszenia kosztów na działalność badawczo­‑rozwojową.
    • Pozostałe zmiany w ustawie o CIT.
  • Podatek dochodowy od osób fizycznych.
    • Określenie zasad korygowania przychodów oraz kosztów uzyskania przychodów.
    • Likwidacja obowiązku zmniejszania kosztów uzyskania przychodów o koszty nieuregulowanych kwot.
    • Ulgi związane z obejmowaniem dzieci pracowników opieką.
    • Opodatkowanie zryczałtowanym podatkiem dochodowym odpraw i odszkodowań z tytułu zakazu konkurencji członkom zarządów spółek z udziałem Skarbu Państwa.
    • Nowe przepisy określające obowiązek sporządzania informacji o odsetkach.
    • Pozostałe najważniejsze zmiany w ustawie o PIT.
  • Zmiany w ustawie o podatku VAT.
    • Właściwość miejscowa organów podatkowych.
    • Odsetki od zaległości podatkowych.
    • Zmiana w uldze na złe długi.
    • Korekta podatku odliczonego w oparciu o prewspółczynnik.
    • Zmiany zasad korygowania deklaracji.
    • Inne zmiany w podatku.