Szkolenie — ZUS — 2015.03.24

Izba Przemysłowo­‑Handlowa Rybnickiego Okręgu Przemysłowego serdecznie zaprasza na szkolenie „Zasady ustalania i wypłaty świadczeń pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa”.

Szkolenie odbędzie się w sali konferencyjnej Izby w dniu , a poprowadzi je Pani Jadwiga Zaniewska — Naczelnik Wydziału Zasiłków w Oddziale ZUS w Rybniku. Szkolenie rozpocznie się o godzinie , a zakończenie planowane jest na godzinę . Szkolenie składać będzie się z dwóch części. W pierwszej części zostaną omówione zagadnienia teoretyczne dotyczące ww. tematu, a w drugiej części będzie możliwość zadawania pytań i odpowiedzi z rozwinięciem tematu.

Przed szkoleniem o godzinie będzie możliwość założenia PUE — Platformy Usług Elektronicznych. Każda zainteresowana osoba powinna posiadać ważny dowód osobisty, adres e‑mailowy, na który pracownik ZUS prześle informacje o założeniu PUE. Ponadto numer telefonu komórkowego, na który zostanie przesłane hasło dostępu do PUE. Gdyby potrzebna była pomoc to pracownik ZUS zakładający PUE pomoże w miarę możliwości.

Platforma Usług Elektronicznych (PUE) to zestaw nowoczesnych usług dla wszystkich klientów ZUS. Jej sercem jest portal internetowy pue.zus.pl. Dzięki tej wygodnej formie kontaktu z ZUS będzie można zrealizować większość spraw związanych z ubezpieczeniami społecznymi bez wychodzenia z domu przez Internet. W ten sposób klienci ZUS uzyskają informacje o ubezpieczeniach, świadczeniach i płatnościach czy sprawdzą wszelkie dane zamieszczone na koncie w ZUS, ale także złożą i odbiorą niezbędne dokumenty oraz rozliczą składki (ePłatnik).

Zgłoszenia udziału w szkoleniu przyjmujemy do poprzez fax, e‑mail, pocztą tradycyjną lub bezpośrednio w siedzibie Izby. Opłatę za szkolenie prosimy wpłacać na konto GETIN NOBLE BANK S.A. o. Rybnik 03 1560 0013 2367 0288 6534 0001.

Serdecznie zapraszamy do udziału w szkoleniu.

• Formularz zgłoszeniowy: PDF DOC