Szkolenie VAT — 2014.06.26

Izba Przemysłowo­‑Handlowa Rybnickiego Okręgu Przemysłowego serdecznie zaprasza na szkolenie „Zmiany w podatku VAT od .

Szkolenie odbędzie się w sali konferencyjnej Izby w dniu , a poprowadzi je Pani mgr Krystyna Gamoń — Doradca Podatkowy z Kancelarii Podatkowej ROWINGA.

Opłata za szkolenie wynosi 250  + VAT, cena obejmuje materiały szkoleniowe, zaświadczenie o ukończeniu szkolenia oraz poczęstunek. Członkowie Izby otrzymują 10 % rabatu.

Zgłoszenia udziału w szkoleniu przyjmujemy do poprzez fax, e‑mail, pocztą tradycyjną lub bezpośrednio w siedzibie Izby. Opłatę za szkolenie prosimy wpłacać na konto GETIN NOBLE BANK S.A. o. Rybnik 03 1560 0013 2367 0288 6534 0001.

Serdecznie zapraszamy do udziału w szkoleniu.

• Formularz zgłoszeniowy: PDF DOC

1. Nowa definicja pojazdu samochodowego.
  2. Odliczenie i zwrot podatku od wydatków związanych z pojazdami samochodowymi do 3,5 t dopuszczalnej masy całkowitej:
    • samochody osobowe:
      • stanowiące środek trwały,
      • leasingowane przed ,
      • leasingowane po ;
    • pojazdy przeznaczone do przewozu 10 osób łącznie z kierowcą;
    • pojazdy, których konstrukcja wyklucza ich użycie do celów niezwiązanych z działalnością;
    • pojazdy samochodowe inne.
  3. Ewidencja przebiegu pojazdu, kiedy stosujemy, jakie są wyłączenia, jakie warunki prowadzenia, co powinna zawierać.
  4. Zmiany wprowadzone w pojazdach samochodowych, a prawo do odliczenia.
  5. Korekta podatku naliczonego, a zmiana wykorzystania pojazdów samochodowych:
    • pojazdy samochodowe o wartości początkowej powyżej 15 tys. euro,
    • pojazdy samochodowe do 15 tys. euro.
  6. Dodatkowe badania techniczne dla pojazdów samochodowych do 3,5 t.
  7. Przepisy przejściowe dotyczące zmian od