Czarne Diamenty rozdane

17 listopada w Teatrze Ziemi Rybnickiej światła reflektorów zostały skierowane na przedstawicieli najlepszych firm i instytucji na Śląsku. W tym roku prestiżowe statuetki Izby Przemysłowo­‑Handlowej Rybnickiego Okręgu Przemysłowego przyznano już po raz dziewiąty.

Jest to jedna z najbardziej prestiżowych nagród na Śląsku. Przyznawana jest co roku przedsiębiorstwom, które prowadząc działalność gospodarczą przywiązują dużą wagę do wysokiej jakości swoich wyrobów i usług, tworzą nowe miejsca pracy, starają się spełniać wysokie standardy w zakresie ochrony środowiska, angażują się w działalność charytatywną i popierają rozwój nauki i sportu, inwestują w rozwój swojej firmy, a co za tym idzie, w rozwój regionu, oraz aktywnie współpracują z samorządem gospodarczym i terytorialnym. Nagroda przyznawana jest również instytucjom i osobom szczególnie zasłużonym dla rozwoju regionu i naszego kraju.

W tym roku Kapituła na swoim posiedzeniu w dniu 16 października br. przyznała nagrodę „CZARNEGO DIAMENTU” jedenastu firmom:

1. Bank Ochrony Środowiska S.A.
  2. Energy&Power Engineering Zakład Robót Energetycznych Sp. z o.o.
  3. JSW S.A. KWK „KRUPIŃSKI”
  4. KW S.A. Centrum Wydobywcze Południe Oddział KWK „JANKOWICE”
  5. KW S.A. Centrum Wydobywcze Wschód Oddział KWK „PIAST”
  6. NIEWELT I WSPÓLNICY Sp.J.
  7. POLSTAGE Sp. z o.o.
  8. PZU ŻYCIE S.A. Oddział w Katowicach
  9. REMONTEX Sp. z o.o.
  10. Rybnicka Spółdzielnia Mieszkaniowa

Nagrodę „CZARNEGO DIAMENTU” dla instytucji szczególnie zasłużonych dla regionu otrzymała:

1. Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach
  2. Zespół Pieśni i Tańca „ŚLASK” im. Stanisława Hadyny

Kapituła przyznała jedną Nagrodę Specjalną „CZARNEGO DIAMENTU”:

• Krystyna Szaraniec — Dyrektor Teatru Śląskiego im. St. Wyspiańskiego w Katowicach

Patronat medialny sprawują:

1. Polskapresse Sp. z o.o. Oddział Prasy Śląskiej w Katowicach (Dziennik Zachodni)
  2. Polskie Radio S.A. Oddział Katowice
  3. Miesięcznik Gospodarczy „Nowy Przemysł”
  4. Miesięcznik EUROPERSPEKTYWY
  5. Telewizja Polska S.A. Oddział Katowice
  6. Portal internetowy rybnik.com.pl
  7. Śląska Telewizja Kablowa TELKAB

Współgospodarzem uroczystości jest Miasto Wodzisław Śląski. Uroczystość dofinansowano ze środków Województwa Śląskiego. Partnerem uroczystości jest Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

Sobotnią uroczystość uświetnił występ koncert akademickiej orkiestry dętej pod dyrekcją profesora Jana Górnego z solistami Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”im. Stanisława Hadyny.

Uroczystość dofinansowano ze środków Województwa Śląskiego.

Tegoroczni Laureaci nagrody Czarny Diament