Zaproszenie na bezpłatną sesję informacyjną

Izba Przemysłowo­‑Handlowa Rybnickiego Okręgu Przemysłowego serdecznie zaprasza na sesję informacyjną „Formy wspierania przedsiębiorczości w naszym regionie”. Sesja będzie miała miejsce 11 października 2007 r. w godzinach od 11.00 do 13.00 w auli Politechniki Śląskiej w Rybniku przy ul. Rudzkiej 13a.

Program sesji

• 11.00 Otwarcie sesji — Andrzej Żylak — Prezes Zarządu Izby Przemysłowo­‑Handlowej Rybnickiego Okręgu Przemysłowego
  • 11.05 „Jak skutecznie optymalizować podatki w firmie” — Ireneusz Lepiarczyk — Naczelnik Urzędu Skarbowego w Rybniku
  • 11.25 „Zasady opłacania składek ZUS” — Grażyna Szweda — Kierownik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Rybniku
  • 11.45 Prezentacja Rybnickiego Inkubatora Technologicznego — Tomasz Weryk — Dyrektor Zarządzający
  • 12.05 Przerwa
  • 12.20 Prezentacja możliwości finansowania działalności gospodarczej z Powiatowego Urzędu Pracy w Rybniku — Teresa Bierza — Dyrektor
  • 12.40 Prezentacja Lokalnego Punktu Konsultacyjnego w Izbie Przemysłowo­‑Handlowej Rybnickiego Okręgu Przemysłowego — informacje na temat dostępnych funduszy unijnych dla MSP — Grażyna Rycman, Robert Szarras
  • 13.00 Zakończenie

Mamy nadzieję, że sesja ta przybliży uczestnikom, tak przedsiębiorcom jak i rozpoczynającym prowadzenie działalności gospodarczej, zagadnienia znajdujące się w sferze zainteresowań podatników i płatników składek ZUS. Ponadto sesja ma na celu aktualizację oraz zdobycie nowej wiedzy z dziedziny lokalnych form wspierania przedsiębiorczości — przedsiębiorcy zapoznają się z ofertą instytucji otoczenia biznesu działających w naszym regionie.

Sesja organizowana jest w ramach działań podejmowanych przez Izbę Przemysłowo­‑Handlową Rybnickiego Okręgu Przemysłowego w związku z prowadzeniem Punktu Konsultacyjnego.

Serdecznie zapraszamy do udziału w sesji!